TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

''Kadıköy'den çıkış yok!''

YazarMesaj
Site Habercisi
Admin
Admin

MesajKonu: ''Kadıköy'den çıkış yok!''   Çarş. Tem. 29, 2009 5:10 pm

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Honved maçı öncesi basın karşısına geçti; birçok konuda açıklamalar yaptı...

Daum'un basın toplantısından derlenenler şu şekilde:
Tur temelini burada atmak istiyoruz. Bazı futbolcularımız yeni katıldı. Bu maçta aynı zamanda bu futbolcularımızın daha iyi adepte olmasını sağlamak istiyoruz. Başarılı olmak istiyoruz, aynı zamanda takımın birlikte olmasını sağlamak istiyoruz. Bazı futbolcularımızın ilk resmi maçta baskıyla nasıl oynayacaklarını merak ediyorum. İlk 11'e gelince; alternatiflerimiz çok. Uluslararası maçlarda alternatiflerimiz daha fazla. Bu imkanımızı kullanmak istiyorum. Hazırlık döneminde olduğumuzu biliyorum. Erken bir maç olduğunu da biliyorum. Ama yine şunu söylüyorum ona rağmen başarılı olmak istiyoruz.

-"KADIKÖY'DEN ÇIKIŞ YOK"-
Rakibimiz Avrupa'da isim yapmış bir kulüp. Honved futbolcularının yüksek motivasyonla oynayacaklardır. Avrupa'ya kendilerini göstermek isteyeceklerdir. Honved, 4-2-3-1 sisteminde oynayan bir takım. Defansı iyi kuran bir takım. Solbekleri öne doğru oynayan bir takım. Defansın önünde biri ofansa, biri defansa yönelik iki futbolcu var. Onların önünde üçlü bir ofans sıralamaları var. İyi paslaşmalarla kombinasyonlarla rakip ceza alanına girmek isteyen futbolcular. Bu üçlünün önünde bir forvet oynuyor ama zaman zaman 4 forvetle de gördük. İyi bir takım. 2-3 futbolcu da özellikleri olan futbolcu. Hidi, Abraham ve Diego. Ama önemli olan bizim maçı kontrol etmemiz. İlk maçta iyi netice alacağımızdan eminim. İkinci maçtan sonra da tur atlamış olacağız. Bundan eminim. Trafatarımızdan büyük bir destek bekliyorum, iyi bir atmosfer bekliyorum. Bizim taraftarımız 12. adam diye biliniyor ve bu lakabı hak eden bir taraftar. Taraftardan iyi atmosfer beklerken ilk adım futbolculardan gelecek ki biz iyi bir atmosfer bekleyelim. Hedefimiz başarılı olmak. Bilindiği gibi, Kadıköy'den çıkış yok.

-"RAKİBE SAYGI GÖSTERMEK LAZIM"-
Türkiye'de ve Avrupa'da her rakibe saygı göstermek lazım. Türkiye'de şampiyonluk adaylarından Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon ve Sivas'ın yapabileceklerini biliyoruz. Onlara saygımız var. Daum Fenerbahçeye geldi diye Fenerbahçe şampiyon olmadı. Bunun için çalışacağız. Tüm gösterdiğimiz çaba hem lig hem Avrupa için geçerli. Tur atlayacağız bundan eminim. Sonra kurayı bekleyeceğiz. Bizim hedefimiz başarılı olmak. İlk hedefimiz grup maçlarına girmek. Gruptan çıkınca herşey mümkün olabilir. Ne büyük bir hedef koymak istiyorum ne de erken bir son belirlemek istiyorum. Avrupa Kupası'nı kazanmak istediğimi söylediğim zaman Daum büyük hoca denebilir. Ben büyük sözler söylemek istemiyorum. Verdiğim sözü tutmak istiyorum. Yeni bir kupaya katılıyoruz. Sezonun sonunda Avrupa Ligi'nin nasıl bir şey olduğunu görürüz. Entresan bir program Avrupa Ligi. Her takıma her kulübe faydalı olacağına inanıyorum.

-TRANSFER İSTİYOR MU?-
Başkanımıza ve yönetimimize bu kadroyu bize verdikleri için teşekkür etmek istiyorum. Aynı zamanda Sportif Direktötürümüz Aykut Kocaman da iyi işler yaptı bu konuda. Bizim işimiz bu güncel kadrodan en iyi şekilde maksimumu yakalamak. Transfer şart değil ama belki bir transfer daha olabilir. Bunu ileriki günlerde haftalarda göreceğiz. Fenerbahlçe'nin önümüzdeki dönemde başaracağı şeyler bir futbolcuya bağlı değil. Önemli olan takım olarak bizim daha da güçlenmemiz ve en iyi şekilde maçlara girmemiz.

-"FUTBOLCULAR TARAFTARA GÖSTERMELİ"-
Taraftar şunu düşünmeli, görmeli; futbolcular tüm gücüyle Fenerbahçe için savaşıyorlar. Taraftarlar bunu hissederler, futbolular herşeyini sahaya koyuyorlar mı koymuyorlar mı? Taraftarımız bunu görürse kötü maçta bile bizi destekleyeceğinden eminiz. Bu zihniyeti futbolcularımızdan istiyoruz ve göreceğiz. Bunu gösterdiğiniz zaman güzel futbol da gelir sonuç da gelir. Futbol da bir sonuç oyunu. Benim prensibim; 50 dakika koşabilen, 120 dakika savaşabilen ve 90 dakika futbol oynayabilen bir takım yaratmak.

-"GUIZA İÇİN TRANSFER KONUŞMADIK"-
Semih sakatlık bölümünde iyi çalıştı. Semih'i en kısa zamanda takımla birlikte çalışmalara bekliyorum. Guiza'nın eksikleri var biliyoruz ama yine de onu baştan oynatmak istiyorum. Önemli değerli bir futbolcumuz eksiklerini biliyoruz tabi.

Medyada yazılı olan şeylerden ben sorumlu değilim. Guiza ile ilgili hiçbir transfer konuşması yapmadık. Guiza her zaman bizim futbolcumuzdu. Guiza gol kralı olabilecek bir futbolcu ve biz ona bu konuda desteği vereceğiz.
Kullanıcı profilini gör

''Kadıköy'den çıkış yok!''
1 sayfadaki 1 sayfası